Čistenie, preplach podlahového kúrenia, radiátorov

Čistenie a preplach vykurovacích systémov všeobecne
Ako prepláchnuť ústredné kúrenie? Aký je najvhodnejší spôsob pre preplach podlahového kúrenia? Odvápnenie trubiek a preplach podlahovky je prácou, ktorá si vyžaduje disponovať skúsenosťami a dobrou technikou. Čistenie vykurovacieho systému pre dom alebo budovy obnáša čistenie mechanicky a to kvalitnou kompresorovou technikou. Časté chemické čistenie vykurovacích systémov nie je garanciou pre kvalitné čistenie podlahového kúrenia. Čistenie vykurovacieho systému je nutné riešiť mechanicky. Prinášame službu, ktorá Vám umožní efektívnejšie nakladať s energiou.

 
 
Čistenie a preplach podlahového kúrenia
Firma IB REIN ponúka profesionálne čistiace práce, ktoré orientujeme pre priemyselné firmy, komunálnu sféru, administratívne - komerčné centrá a domácnosti. Podnikáme od roku 1994 a sme spoločnosť, ktorá je rodinného charakteru. Sme zameraní na detail, pretože detail rozhoduje o kvalite prác. V našom portfóliu nájdete veľmi veľa ekologických čistiacich služieb, kedy minimalizujeme spotrebu chémie. Viac sa dozviete na nasledujúcich web stránkach:

www.krtkovaniemonitoring.sk
www.bratislavskahavarijna.sk
www.tryskaniesuchymladom.sk
www.industrialcleaning.sk
www.superreinigung.at
www.ibrein.sk


Čistenie a preplach podlahového kúrenia
Máte pocit, že podlahové kúrenie nefunguje dostatočne? Zavolali ste si špecializovanú firmu na kúrenie a výsledok hovorí, že z technickej stránky je Vaša vykurovacia sústava funkčná? Potom ostáva už len jeden problém, a to sú zanesené trubky podlahového kúrenia od vodného kameňa a usadenín. Mnoho zákazníkov si aj po dobu 10 a 15 rokov nedali ani raz vyčistiť trubky podlahového kúrenia. Výsledkom môže byť neefektívne nakladanie s energiou. Čudovali by ste sa, aké znečistenie vychádza z trubiek podlahového kúrenia pri čistiacich prácach. Doslovne čierna voda.Mechanické čistenie trubiek podlahového kúrenia
V praxi používame viac spôsobov čistenia vykurovacích systémov. Mechanický spôsob čistenia podlahového kúrenia spočíva v stálych alebo impulzných dávkach vzduchu a vody do vykurovacieho systému. Pre tieto účely nám slúži profesionálny kompresor, ktorý je špeciálne určený pre čistenie a preplach vykurovacích systémov. Výhodou mechanického čistenia podlahového kúrenia je skutočnosť, že dokážeme strhávať nánosy, ktoré sú prilepené na obvode trubiek.

Chemické čistenie podlahového kúrenia
Mechanické a chemické čistenie podlahového kúrenia vzájomne na seba nadväzujú. V prípade, že mechanické čistenie nie je dostatočné, potrebujeme pridať viac chémie, ktorá je zmiešavaná s vodou a vzduchom. Tento efektívny spôsob čistenia a preplachu trubiek kúrenia nám vo finále vyčistí systém kompletne.

Čistenie radiátorov. Ako vyčistiť radiátor?
Ako vyčistiť radiátor? Aký prípravok do radiátorov treba použiť pre kompletné odstránenie vodného kameňa zvnútra radiátorov? Preplach a čistenie radiátorov je čistiaci proces, kedy sa snažíme vyčistiť radiátory zvnútra. Čistenie radiátorov zvnútra je profesionálna práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu čistiacu techniku a porozumieť problému. Prípravok na čistenie radiátorov nie je úplnou zárukou na odstránenie vodného kameňa z radiátorov a všeobecne z potrubia. Ponúkame Vám jedinečnú službu, ktorá je zameraná na čistenie vnútra radiátorov od znečistenia a vodného kameňa. Dané práce vykonávame mechanicky a to profesionálnym kompresorom, ktorý je presne určený na čistenie a preplach kúrenia. V určitých prípadoch používame špeciálne čerpadlá, ktorá vháňajú vodu a chémiu do obehu a vyplavujú von znečistenie.

Koľko trvá čistenie podlahového kúrenia?
Dĺžka čistenia podlahového kúrenia je veľmi individuálna. Všetko záleží od sily znečistenia a veľkosti obvodu vykurovacej sústavy. Pri veľmi znečistených systémoch si práce vyžadujú až 6 hodín. V priemere vieme byť do 3h hotoví.

Čo potrebujeme pre realizovanie preplachu podlahového kúrenia.
V zásade potrebujeme pri čistení voľný prístup do objektu. Na vykurovaciu sústavu sa vieme napojiť na vstupe a výstup tým pádom je odpravovaný ako znečistená voda. Vykurovaciu sústavu v jednom obvode vieme vyčistiť až do dĺžky 120 m. V niektorých výnimočných prípadoch si vieme podlahové kúrenia zmapovať termokamerou. Uistíme sa, aké dlhé sú trubky kúrenia pod povrchom.

Nefunkčné podlahové kúrenie aj po preplachu?
V zriedkavých prípadoch sa môže stať, že podlahové kúrenie je nefunkčné aj po čistiacich prácach. Naša firma ponúka čistenie - preplach trubiek podlahového kúrenia, nie sme špecializovaná kurenárska firma, ktorá rieši technický stav Vášho systému. Vzhľadom na naše skúsenosti už vieme, kde sa ukrýva daný problém a zväčša nefunkčné systémy podlahového kúrenia vieme vyriešiť kladne.

Je čistenie podlahového kúrenia úspešné? Aké je percento neúspešnosti?
V zásade môžeme z praktického hľadiska napísať, že čistenie podlahového kúrenia je úspešné. Kvalita čistenia podlahového kúrenia závisí od techniky, skúseností a času, ktorý je potrebný venovať čisteniu. Pri čistení podlahového kúrenia sa nejedná o hodinovú záležitosť, systém je zväčša potrebné čistiť 2 a viac hodín. Ak sú splnené podmienky: dobrá technika, dostatočný čas a skúsenosti nevidíme žiadny problém, prečo by výsledný efekt nemal byť pozitívny.

Je čistenie hlučné alebo pri prácach prichádza k znečisteniu podlahy, stien, okolia?
Nie, čistenie nie je hlučné. Jedná sa o špeciálny malý prístroj, ktorý je tichý. Pri prácach nedochádza k znečisteniu podláh alebo stien. V minimálnom množstve možno áno, my si všetko po sebe upraceme.

Čo konkrétne potrebujeme, aby sme Vám nacenili službu čistenie vykurovacieho systému?
Potrebujeme od Vás nasledovné odpovede:
  1. Predpokladaná dĺžka trubiek podlahového kúrenia
  2. Počet okruhov
  3. Definovanie problému, s ktorým zápasíte pri kúrení (napr. máte pocit, že kúrenie je nedostatočné, atď...)
  4. Fotku napojenia podlahového kúrenia (skrinku)
  5. Lokalita, Vaše meno a telefónne číslo
  6. Ak nemáte odpovede na tieto otázky, nevadí, zvládneme to.
Následne sa s Vami spojíme, prebehne krátka konzultácia s cenovou ponukou.
 
Čistenie, preplach podlahového kúrenia, radiátorov, vykurovacích systémov realizujeme v nasledovných lokalitách a ich blízkych okoliach: 
Bratislava a okolie, Malacky, Myjava, Holíč, Senec, Pezinok, Modra, Šamorín, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Senica, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Šaľa, Hlohovec, Žilina, Skalica,
 

Neváhajte nás kontaktovať.