Čistenie, preplach podlahového kúrenia, radiátorov

Čistenie a preplach vykurovacích systémov všeobecne
Ako prepláchnuť ústredné kúrenie? Aký je najvhodnejší spôsob pre preplach podlahového kúrenia? Odvápnenie trubiek a preplach podlahovky je prácou, ktorá si vyžaduje disponovať správnym postupom a dobrou technikou. Čistenie vykurovacieho systému pre dom alebo budovy obnáša čistenie mechanicky a to kvalitnou kompresorovou technikou. Časté chemické čistenie vykurovacích systémov nie je garanciou pre kvalitné čistenie podlahového kúrenia. Čistenie vykurovacieho systému je nutné riešiť mechanicky.Prinášame vám požičovňu profesionálnych čističov a preplachovačov vykurovacích systémov, ktorí zabezpečia kvalitnú údržbu vykurovania a umožnia tak efektívnejšie nakladanie s energiou.

  
Čistenie a preplach podlahového kúrenia
Firma IB REIN ponúka profesionálne čistiace práce, ktoré orientujeme pre priemyselné firmy, komunálnu sféru, administratívne - komerčné centrá a domácnosti. Podnikáme od roku 1994 a sme spoločnosť, ktorá je rodinného charakteru. Sme zameraní na detail, pretože detail rozhoduje o kvalite prác. V našom portfóliu nájdete veľmi veľa ekologických čistiacich služieb, kedy minimalizujeme spotrebu chémie. Viac sa dozviete na nasledujúcich web stránkach:

www.krtkovaniemonitoring.sk
www.bratislavskahavarijna.sk
www.tryskaniesuchymladom.sk
www.industrialcleaning.sk
www.superreinigung.at
www.ibrein.sk


Čistenie a preplach podlahového kúrenia
Máte pocit, že podlahové kúrenie nefunguje dostatočne? Zavolali ste si špecializovanú firmu na kúrenie a výsledok hovorí, že z technickej stránky je Vaša vykurovacia sústava funkčná? Potom ostáva už len jeden problém, a to sú zanesené trubky podlahového kúrenia od vodného kameňa a usadenín. Mnoho zákazníkov si aj po dobu 10 a 15 rokov nedali ani raz nevyčistili trubky podlahového kúrenia. Výsledkom môže byť neefektívne nakladanie s energiou. Čudovali by ste sa, aké znečistenie vychádza z trubiek podlahového kúrenia pri čistiacich prácach. Doslovne čierna voda.Mechanické čistenie trubiek podlahového kúrenia
V praxi je možné využiť viac spôsobov čistenia vykurovacích systémov. Mechanický spôsob čistenia podlahového kúrenia spočíva v stálych alebo impulzných dávkach vzduchu a vody do vykurovacieho systému. Pre tieto účely slúži profesionálny kompresor, ktorý je špeciálne určený pre čistenie a preplach vykurovacích systémov. Práca s nim je skutočne jednoduchá, čistenie a preplach sa realizuje pohodlne. Koniec prác indikuje číre sfarbenie vody, vytekajúcej s preplachovaného podlahového kúrenia. Kompresor ponúkame na prenájom v našej požičovni. Výhodou mechanického čistenia podlahového kúrenia je skutočnosť, že dokáže strhávať nánosy, ktoré sú prilepené na obvode trubiek. 

Chemické čistenie podlahového kúrenia
Mechanické a chemické čistenie podlahového kúrenia vzájomne na seba nadväzujú. V prípade, že mechanické čistenie nie je dostatočné, je potreba pridať viac chémie, ktorá je zmiešavaná s vodou a vzduchom. Tento efektívny spôsob čistenia a preplachu trubiek kúrenia vo finále vyčistí systém kompletne.

Čistenie radiátorov. Ako vyčistiť radiátor?
Ako vyčistiť radiátor? Aký prípravok do radiátorov treba použiť pre kompletné odstránenie vodného kameňa zvnútra radiátorov? Preplach a čistenie radiátorov je čistiaci proces, kedy je nutné vyčistiť radiátory zvnútra. Čistenie radiátorov zvnútra je špecifická práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu čistiacu techniku a porozumieť problému.

Prípravok na čistenie radiátorov nie je úplnou zárukou na odstránenie vodného kameňa z radiátorov a všeobecne z potrubia. Dané práce je nutné vykonávať mechanicky a to profesionálnym kompresorom, ktorý je presne určený na čistenie a preplach kúrenia. V určitých prípadoch možno použiť špeciálne čerpadlá, ktoré vháňajú vodu a chémiu do obehu a vyplavujú von znečistenie. Profesionálnu techniku k čisteniu radiátorov nájdete tiež medzi portfóliom v našej požičovni kvalitného a prvotriedneho náradia a čistiacej techniky. 

Koľko trvá čistenie podlahového kúrenia?
Dĺžka čistenia podlahového kúrenia je veľmi individuálna. Všetko záleží od sily znečistenia a veľkosti obvodu vykurovacej sústavy. Pri veľmi znečistených systémoch si práce vyžadujú až 6 hodín. V priemere to môže byť niečo okolo 3h.

Čo potrebujete na realizovanie preplachu podlahového kúrenia.
V zásade potrebujete pri čistení voľný prístup do objektu. Na vykurovaciu sústavu sa viete napojiť na vstupe a výstup, tým pádom je znečistenie odpravované ako znečistená voda. Vykurovaciu sústavu v jednom obvode je možné vyčistiť až do dĺžky 120 m. V niektorých výnimočných prípadoch, kedy si to situácia vyžaduje je nutné pristúpiť k zmapovaniu podlahového kúrenia termokamerou. Uistíte sa tým, aké dlhé sú trubky kúrenia pod povrchom/podlahou.

Nefunkčné podlahové kúrenie aj po preplachu?
V zriedkavých prípadoch sa môže stať, že podlahové kúrenie je nefunkčné aj po čistiacich prácach. Naša firma ponúka profesionálnu techniku na čistenie - preplach trubiek podlahového kúrenia, nie sme špecializovaná kúrenárska firma, ktorá rieši technický stav Vášho systému. Vzhľadom na naše skúsenosti už vieme, kde sa ukrýva daný problém a zväčša s nefunkčnosťou systémov podlahového kúrenia vám vieme vyriešiť kladne.

Je čistenie podlahového kúrenia úspešné? Aké je percento neúspešnosti?
V zásade môžeme z praktického hľadiska napísať, že čistenie podlahového kúrenia je úspešné. Kvalita čistenia podlahového kúrenia závisí od techniky, skúseností a času, ktorý je potrebný venovať čisteniu. Pri čistení podlahového kúrenia sa nejedná o hodinovú záležitosť, systém je zväčša potrebné čistiť 2 a viac hodín. Ak sú splnené podmienky: dobrá technika, dostatočný čas a skúsenosti nevidíme žiadny problém, prečo by výsledný efekt nemal byť pozitívny. Preto, ak pri našom dôkladnom školení porozumiete princípu čistenia, nie je žiadna pravdepodobnosť, že by pri dobrom technickom stave nemalo dôjsť ku kladnému vyčisteniu podlahového kúrenia, či iného vykurovacieho systému.

Je čistenie hlučné alebo pri prácach prichádza k znečisteniu podlahy, stien, okolia?
Nie, čistenie nie je hlučné. Jedná sa o špeciálny malý prístroj, ktorý je tichý. Pri prácach nedochádza k znečisteniu podláh alebo stien. 
 
Profesionálne čističe a preplachovače podlahového kúrenia, radiátorov, vykurovacích systémov požičiavame v nasledovných lokalitách a ich blízkych okoliach: 
Bratislava a okolie, Malacky, Myjava, Holíč, Senec, Pezinok, Modra, Šamorín, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Senica, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Šaľa, Hlohovec, Žilina, Skalica,
 

Neváhajte nás kontaktovať.