Mechanické, chemické čistenie trubiek podlahového kúrenia, radiátorov a vykurovacích systémov

Mechanické, chemické čistenie trubiek podlahového kúrenia, radiátorov a vykurovacích systémov

Firma IB Rein rodinného charakteru pôsobiaca na trhu od roku 1994 je orientovaná na čistiace služby. K dispozícii sme ako priemyslu, tak i firmám, domácnostiam, či komunálnej sfére. Naše služby sa snažíme vykonávať plne ekologicky, pretože kladieme vysoký dôraz na ochranu životného prostredia. Z toho dôvodu pri väčšine čistiacich prác používame iba horúcu vodu, bez použitia chémie. 

Čistenie a preplach vykurovacieho systému je v skutku dôležitá a je potrebné ho realizovať na pravidelnej báze, hlavne počas zimného obdobia. Rozvody vody a kúrenia sa postupom času a používaním značnú upchávať a zanášať najmä vodným kameňom. Na potrubí sa tvoria nánosy, ktoré sa akumulujú a zväčšujú, čo spôsobuje zmenšovanie prietoku potrubia, až dôjde k jeho úplnému upchatiu.

Problém s potrubím je možné jednoducho odhaliť. Ak voda tečie pomalšie alebo neodteká vôbec, z potrubia vyteká zapáchajúca, špinavá voda, prípadne potrubie vydáva zvláštne zvuky značí, že niečo nie je v poriadku. Problém je potrebné riešiť zavčasu čistením a preplachom kúrenia profesionálnou technikou na čistenie a preplach podlahového kúrenia. Včasným riešením je možné predísť komplikáciám v podobe havarijného stavu a nefunkčnosti kúrenia.

Čistenie radiátorov a podlahového kúrenia je možné vykonať za pomoci profesionálnej špeciálnej techniky na všetkých typoch rozvodov a potrubia, a to buď mechanickým alebo chemickým čistením.

Čistenie a preplach vykurovacieho systému, radiátorov a podlahového kúrenia je s našimi profesionálnymi strojmi jednoduché, či už pre domácnosti, firmy alebo rodinné domy. Na cenu za prenájom čističov a preplachovačov podlahového kúrenia podlieha osobnej konzultácii.

Mechanické čistenie a preplach podlahového kúrenia, radiátorov a vykurovacieho systému
Mechanické čistenie je vhodné v prípade, ak človek môže pristúpiť k rozvodom systému zvnútra, cez skrinku. Mechanické čistenie sa vykonáva fyzicky, prostredníctvom špeciálnej profesionálnej techniky (kompresora), určenej priamo na čistenie a preplach vykurovacích systémov. Nečistoty sú z potrubia odstraňované za pomoci stálych, prípadne impulzívnych dávok vzduchu a vody priamo do potrubia vykurovacieho systému, bez použitia chémie.

Chemické čistenie a preplach podlahového kúrenia, radiátorov a vykurovacieho systému
Chemické čistenie vykurovacieho systému je vhodné pri ťažkom zanesení, kde už mechanické čistenie nezaberá a je potrebné použiť silnejšiu špeciálnu chémiu. Najbežnejšími látkami zanášajúcimi vykurovací systém sú vápnik, železo alebo mangán. 

Ako vyčistiť radiátor
Radiátor by mal byť pravidelne čistený ako zvnútra, tak i zvonka, a to najmä v zimnom období. Usadený prach, ktorý sa na radiátoroch nahromadí môže zapríčiniť neefektívne vykurovanie, zvýšené náklady a negatívny vplyv na zdravie ľudí.

Radiátory je potrebné pred samotným čistením vypnúť. Pre efektívne odstránenie usadeného prachu postačí kefa na čistenie radiátorov. Radiátor je potrebné vyčistiť i zvnútra, buď chemicky alebo mechanicky. K mechanickému čisteniu je možné použiť vysávač so špeciálnymi tryskami, fén, špeciálnu kefu na čistenie radiátorov, apod.

Čistenie môže byť suché, ale i mokré použitím vlhkej handričky, horúcej vody alebo pary. Radiátor môžeme vyčistiť i chemicky použitím čistiacich prostriedkov pre domácnosť prípadne špeciálnou chémiou.

Nefunkčnosť radiátorov môže zapríčiniť zavzdušnenosť alebo prúdenie znečistenej vody. V takýchto prípadoch je potrebné pristúpiť k preplachu radiátorov, vďaka ktorému sa odstránia prebytočné nánosy a usadeniny, zlepší sa prietok vody, predĺži sa životnosť ventilov a batérií a očistia sa potrubia od baktérií.

Techniku pre mechanické a chemické čistenie trubiek podlahového kúrenia, čistenie vykurovacích systémov, radiátorov a iných typov kúrenia prenajímame a požičiavame pre uzmie miest a ich priľahlých obcí: Bratislava a okolie, Malacky, Holíč, Senica, Skalica, Myjava, Pezinok, Modra, Senec, Šamorín, Galanta, Dunajská Streda, Trnava, Veľký Meder, Sereď, Šaľa, Nitra, Komárno, Trenčín, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Púchov, Bytča, Považská Bystrica, Žilina, Poprad, Košice, Michalovce, Prešov, Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen, Nové Zámky, Spišská Nová Ves, Levoča, Levice, Zlaté Moravce, Veľký Krtíš, Lučenec, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Topoľčany, Handlová, Čadca, Detva, Rimavská Sobota, Rožňava, Revúca, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Brezno, Dolný Kubín, Trebišov, Kysucké Nové Mesto, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Snina.

 
Ak máte záujem o naše služby alebo si neviete rady pri čistení, tak nás neváhajte kontaktovať.